lovli
08 اسفند 1401 - 09:18

کمبود گندم در استان بوشهر نخواهیم داشت/ تامین ۵۵۰۰ تن برنج

بوشهر- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با اشاره به تامین پنج هزار و ۵۰۰ تن برنج برای ایام نوروز و ماه رمضان گفت: کمبود گندم در استان بوشهر نخواهیم داشت.

جمال زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور تأمین نیازهای ماه مبارک رمضان و ایام نوروزی برنامه‌ریزی و اقدامات خوبی در سطح استان بوشهر صورت گرفته است.

وی یکی از محصولات ذخیره‌سازی شده را گندم عنوان کرد و ادامه داد: ۱۵ هزار تن گندم در استان موجود است و ۱۴ هزار تن دیگر از این محصول نیز در حال بارگیری و انتقال به استان است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با اشاره به پیش‌بینی تولید و خرید بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم در استان بیان کرد: مشکلی در تأمین گندم برای سال آینده نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: ۱۳ مرکز خرید گندم در استان بوشهر پیش‌بینی شده که از اردیبهشت‌ماه نسبت به خرید گندم اقدام می‌کنند و در تلاش هستیم که ۲ مرکز دیگر نیز اضافه شود تا شاهد بهبود وضعیت خرید گندم از کشاورزان باشیم.

زارعی از افزایش ۸۴ درصدی تأمین آرد برای تعطیلات عید نوروز و ماه مبارک رمضان در استان بوشهر خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۳۰ تن آرد پیش بینی شده بود که امسال ۲۴۰ تن آرد برای استان پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه برنج نیز به اندازه کافی در اختیار داریم افزود: پنج هزار و ۵۰۰ تن برنج برای تأمین نیازهای استان ذخیره‌سازی شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر تاکید کرد: همچنین هزار و ۵۰۰ تن شکر نیز برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان مد نظر قرار گرفته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1060210